04/02/2016 |  08:52 | Аутор: Агенције

ПСЖ за историју француског фудбала

Фудбалери Пари Сен Жермена поставили су нови рекорд француског фудбала, пошто су 33. утакмицу заредом остали непоражени.

"Свеци" су у оквиру 24. кола Лиге 1 славили против Лоријена и тако су наставили низ започет у марту прошле године, што се тиче домаћег првенства.

Тако су уједно надмашили рекорд који је поставио Нант 1995. године, од 32 утакмице без пораза. Нант је, иначе, ту сезону завршио са само једним поразом и то је било најближе што је неки француски клуб дошао сезони без пораза.

Актуелни шампион је уписао 21. побједу ове сезоне и сада на челу шампионата има 66 бодова, 24 више од Монака.

До тријумфа над Лоријеном, Парижани су дошли нешто теже него што се очекивало. Единсон Кавани је довео домаћи тим у вођство у шестом минуту, а Рафаел Гереиро је изједначио у 19. Златан Ибрахимовић је у 55. минуту вратио предност "Свецима", а коначан резултат у 69. минуту поставио је Лајвин Курзава.

Лоријен је, с друге стране, остао на 12. позицији са 30 бодова.

У осталим утакмицама одиграним у сриједу, домаћини су имали максимални учинак, а обиљежиле су их победа Нице са 1:0 над Тулузом, као и пораз Анжеа на гостовању Ремсу са 2:1.

Ница је захваљујући тријумфу голом Хатема Бен Арфе у 82. минуту преузела треће место на табели. За поражени тим целу утакмицу одиграо је Урош Ћосић, док је Александар Пешић остао на клупи.

Такав расплет се десио и захваљујући поразу Анжеа, који сада има два бода мање од Нице. Ремс је у дуелу са Анжеом до тријумфа дошао после преокрета, пошто су гости водили од 15. минута голом Арнолда Мутуа, а Амри Траоре и Гетан Шарбоније су узвратили у 43. и 50. минуту. Анже је, иначе, у самом финишу утакмице остао са десеторицом играча на терену, пошто је Пјерик Капел зарадио директан црвени картон.

На тај начин, Ремс је побјегао од опасне зоне, пошто сада има 26 бодова, шест више од Тулуза, који је први испод црте.

Најубједљивији тријумф дана остварио је Генган, над Тројом са 4:0, док је Олимпик из Лиона са 3:0 био бољи од Бордоа. Нант је са 3:1 побједио Ажаксјо, који је од 51. минута играо са играчем мање послије искључења Амоса Јунга, док је у јединој преосталој утакмици Лион славио против Каена са 1:0.