04/02/2016 |  09:06 | Аутор: Агенције

Наполију дерби, Јуве прати, славље Милана

Фудбалери Наполија побиједили су Лацио у Риму са 2:0, у утакмици 23. кола италијанске Серије А и тако задржали прво мјесто на табели.

Наполитанци сада имају 53 бода на првом мјесту на табели, два више од Јувентуса који је такође остварио побједу у 23. колу.

Голове за Наполу у Риму постигли су Игуаин у 24. и Каљехон у 27. минуту утакмице. У домаћем саставу Душан Баста је одиграо цио меч, а Филип Ђорђевић је ушао у игру у 87. минуту.

Много теже него што се очекивало до побједе је стигао Јувентус који је савладао Ђеноу код куће са минималних 1:0. Одлучио је аутогол Де Маја у 30. минуту, а црно-бели су на крају завршили са десеторицом пошто је у надокнади времена искључен Заза.

Послије побједе у великом миланском дербију, Милан Синише Михајловића савладао је и Палермо на веома тешком гостовању. Оба гола Милан је постигао у првом полувремену, а стрелци су били Бака и Нијанг. Милан је шести на табели са 39 бодова.