09/02/2016 |  08:19 | Аутор: Б92

АБА: Будућност побједом над МЗТ-ом у Скопљу овјерила лидерску позицију

Кошаркаши Будућности побиједили су МЗТ у Скопљу са 72:68, у посљедњој утакмици 23. кола АБА лиге.
Лого АБА лиге (илустрација) -
Лого АБА лиге (илустрација)

Екипа Луке Павићевића остварила је 21. побједу у сезони и обезбиједила прво мјесто пред почетак плеј-офа.

МЗТ је био близу тријумфа, имао је два поена предности у посљедњем минуту и напад, али га није искористио, а одлучујућу тројку на другој страни убацио је Омар Кук.

Домаћи тим сјајно је почео и послије првих 10 минута је имао 10 поена предности (25:15), али се Будућност брзо вратила серијом 14-1. У наставку је виђена изједначена утакмица, а у неизвјесној завршници до изражаја је дошло искуство гостију из Подгорице.

Тадија Драгићевић је завршио са 17 поена и 5 скокова, по 12 поена убацили су Марић и Шеховић, а 10 је додао Јарамаз. У екипи МЗТ најбољи су били Дреновац са 15 и Стојановски са 11 поена.

Сутјеска – Крка 87:81

Табела: Будућност 21-2, Црвена звезда 17-6, Цедевита 17-6, Мега Лекс 16-7, Цибона 10-13, Партизан 10-13, Задар 10-13, Олимпија 9-14, Игокеа 9-14, Крка 9-14, Металац 9-14, МЗТ 9-14, Сутјеска 8-15, Тајфун 7-16.