26/06/2016 |  20:05 | Аутор: Б92

Нијемци разбили Словаке за четвртфинале!

Фудбалска репрезентација Њемачке пласирала се у четвртфинале Европског првенства убједљивом побједом против Словачке – 3:0.

Екипа Јоакима Лева, која у првој фази није блистала, заиграла је у складу са својим могућностима и није оставила Словачкој ни промил шансе.

Од почетка до краја утакмице Нијемци су доминирали и овом партијом су истакли кандидатуру за највиши пласман у Француској.

Мрежу Словачке начео је Боатенг већ у осмом минууту, а шест минута касније голман Козачик је одбранио пенал Месуту Езилу. То међутим није пореметило Нијемце, пошто је Марио Гомес дуплирао предност у 43. минуту.

Коначан резултат поставио је Јулијан Дракслер у 63. минуту, а у посљедњој четвртини утакмице Нијемци су поштедјели ривала.

Ово је треће узастопно Европско првенство на којем Нијемци долазе до четвртфимала, а у борби за полуфинале играће против побједника дуела Шпанија – Италија.