31/07/2016 |  16:31 ⇒ 16:38 | Аутор: ТАНЈУГ

Хамилтон побједник ВН Њемачке

Возач Мерцедеса Британац Луис Хамилтон побједник је Велике награде Њемачке у Формули 1, на стази Хокенхајм.
Луис Хамилтон - Фото: Getty Images
Луис ХамилтонФото: Getty Images

Актуелном шампиону је ово био шести тријумф у посљедњих седам трка ове сезоне, а до укупно 49. побједе у каријери стигао је захваљујући одличном старту, послије којег је преузео водећу позицију коју до краја није испуштао.

Његов клупски колега Нико Розберг, који је стартовао са пол позиције, већ на старту трке пао је на четврто мјесто на којем је и завршио трку.

Друго мјесто заузео је Данијел Рикардо у болиду Ред Була, док је трећи био његов тимски колега Макс Ферстапен.

Иза њих трку су завршили возачи Ферарија Себастијан Фетел и Кими Раиконен. Седмо мјесто заузео је возач Форс Индије Нико Хикенберг, док су иза њега трку завршили Џенсон Батон (Мекларен), Валтери Ботас (Вилијамс) И Серхио Перес (Форс Индија).

У генералном пласману, Хамилтон води са 217 бодова, 19 више од тимског колеге Ника Розберга.

Овогодишњи шампионат Формуле 1 наставља се Великом наградом Белгије 28. августа.