05/08/2016 |  17:36 | Аутор: РТРС

Рио 2016: Почео турнир за фудбалере, Бразил ремизирао са Ј. Африком

У Рију је почео олимпијски турнир у фудбалу. Бразил је разочарао одигравши 0:0 са Јужном Африком, Португал је био бољи од Аргентине, док су Колумбија и Шведска одиграли 2:2.
Рио 2016 - Фудбал (Илустрација: РТРС) -
Рио 2016 - Фудбал (Илустрација: РТРС)

Португал је отворио такмичење у групи Д побједом над Аргентином 2:0.

Све важно на овој утакмици догодило се у другом полувремену.

Гонсало Пасиенсија је постигао први гол у 66. минуту, а побједу је осигурао Пите у 84. минуту.

У овој групи Хондурас је савладао Алжир 3:2.

Колумбија и Шведска су одиграле неријешено 2:2 у групи Б. Први гол виђен је у 17. минуту када је Колумбијце у вођство довео Теофилио Гутијерез.

Швеђани су у првом дијелу успјели да изједначе преко Микаела Ишака. У 63. минуту Шведска је повела преко свог капитена Астрита Ајдаревића, а коначних 2:2 15 минута прије краја утакмице поставио је Дорлан Пабон са бијеле тачке након што је због играња руком пенал скривио Јоаким Нилсон.

Актуелни олимпијски шампион Мексико и Њемачка су такође играли 2:2 у групи Ц. Сви голови виђени су у другом полувремену, а први је за Мексико постигао Орибе Пералта.

Убрзо је Њемачка изједначила преко Сержа Гнабрија. Мексико је поново повео голом Родолфа Пизара, али Њемачка се није предавала и успјела је да дође до бода у 78. минуту када је погодио Матијас Гинтер.