09/08/2016 |  18:55 | Аутор: Агенције

ОИ Рио: Њемачка савладала Пољску

Њемачка је савладала Пољску резултатом 32:29 у другом колу групе Б рукометног турнира на Олимпијским играма у Рио де Женеиру.

Њемачка је водила од самог почетка меча, а у 14. минути је први пут отишла на три поена предности (8:5). Пољаци су шест минута прије краја полувремена имали неријешен резултат (14:14), али нису успјели постићи ниједан гол до краја првих 30 минута и Нијемци су на одмор отишли с предношћу 16:14.

Њемачка је почетком другог полувремена дошла и на пет голова предности (20:15). Ипак, у 15. минути другог полувремена Пољаци су стигли на само један гол заостатка (22:21).

Поново су Нијемци заиграли много боље и у 24. минути другог полувремена стигли до четири гола предности (29:25) и мирно су привели утакмицу крају.