09/08/2016 |  19:05 | Аутор: Агенције

Рукометаши Француске убједљиви против Катара

Први меч другог кола групе А рукометног турнира на Олимпијским играма у Рију није донио изненађење. Француска је савладала Катар резултатом 35:20.

Катар је боље ушао у сусрет те је Французима требало десетак минута да успоставе своју игру, првенствено у одбрани. У првих 30 минута изабраници Claudea Oneste су имали четири пута предност од три гола разлике. Било је 12:8, 13:10 и 15:12, а резултатом 16:13 се отишло на одмор.

Почетком другог полувремена Французи су заиграли много боље и отворили га серијом 6:2 у првих десетак минута и остатак утакмице су рутински привели крају. Предност се повећавала из минуте у минуту, а максималну предност актуелни олимпијски прваци имали су посљедњој минути меча, 15 поена разлике за коначних 35:20.