11/08/2016 |  21:43 ⇒ 12/08/2016 | 08:39 | Аутор: Б92

Хрватски кошаркаши надјачали домаћина

Кошаркаши Хрватске савладали су домаћина Бразил 80:76 и забиљежили другу побједу на Олимпијским играма.

Бразил је серијом тројки средином посљедњег периода успио да надокнади десет поена заостатка са полувремена, али Богдановић уз подршку Дарија Шарића и Мира Билана успјева да у пенал завршници доведе Хрвате до важне побједе.

Преломни тренутак меча вјероватно је био кош Шарића послије офанзивног скока, на уласку у посљедњи минут утакмице, јер након тога Бразилци нису успјели да погоде тројку којом би имали шансу да једним шутем ријеше меч у самом финишу.

Осим Богдановића, једини са двоцифреним учинком у тиму Хрватске био је Шарић са 15 поена и 7 скокова, али је и изгубио шест лопти, док је 7 додао Роко Лени Укић.

Бразил је носио Леандро Барбоса са 16 поена и 6 скокова, 12 је додао Маркињос, по 11 су убацили Ђованони и Лима, а 10 је имао Марселињо Уертас уз 9 асистенција.

Хрватска је овом побједом можда обезбиједила треће мјесто у Групи Б којим ће избјећи дуел са САД у другој фази, али ништа није готово јер иако је на 0-2, нико не може отписати Шпанце из борбе за четвртфинале.

У петак рано ујутру ће у међусобном дуелу Аргентина и Литванија да вјероватно одлучују о првом мјесту у групи.