01/10/2016 |  09:34 ⇒ 09:36 | Аутор: РТРС

ФМП изгубио у финишу меча у Задру

Кошаркаши ФМП-а поразом су почели такмичење у Јадранској лиги, пошто су у гостима изгубили од Задра 78:76 (13:21, 18:14, 26:25, 21:16). Тим из Железника је водио 32 минута, али је домаћи тим успио да преокрене и дође до минималне побједе.
ФМП - Задар (Фото: kkzadar.net) -
ФМП - Задар (Фото: kkzadar.net)

ФМП је одлично почео утакмицу, пошто је у првој четвртини стекао двоцифрену предност, највише 21:8, али је Задар крајем првог полувремена пришао на четири поена заостатка, 31:35.

Задар се није предавао и предвођен Иваном Маринковићем први пут је дошао до вођства у 32. минуту, 61:60. ФМП је изједначио на 69:69, а у 39. минуту је кошем Николе Жижића повео са 76:75.

Тони Јеленковић је после погодио два од три пенала за Задар и вратио свој тим у вођство, 77:75. ФМП је после тога имао још два шута за вођство, али их није искористио, након чега је Драган Апић промашио оба пенала за београдски тим.

Гости су направили брз фаул, Мислав Брзоја је погодио само једно бацање, а онда је Стефан Лазаревић на самом крају промашио тројку за побједу.

Најефикаснији у ФМП-у био је Лазаревић са 15 поена, док је Апић постигао 13, а Џона Болден 12. Филип Човић завршио је утакмицу са 10 поена и 10 асистенција.

Задар је предводио Маринковић са 32 поена.