22/02/2017 |  20:14 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Јунајтед рутински, Краснодар избацио Фенер

Манчестер Јунајтед, Краснодар и Шалке прве су екипе које су обезбиједиле пласман у осмину финала Лиге Европе.
Лига Европе - Фото: Screenshot
Лига ЕвропеФото: Screenshot

"Црвени ђаволи" су, послије сигурног тријумфа на Олд Трафорду (3:0), славили и на гостовању против Сент Етјена, а једини погодак постигао је Хенрик Мхтарјан у 17. минуту.

Фенер је успио да анулира брзи водећи гол гостију из Русије, пошто је Федор Смолов већ у седмом минуту погодио за предност, поготком Соузе у 41. минуту.

Међутим, домаћи играчи нису могли до мреже ривала у наставку сусрета, па је Краснодар, који је у првом сусрету славио 1:0, прошао даље укупним резултатом 2:1.

Идентичан резултат виђен је и у окршају Шалке и ПАОК у Гелзенкирхену 1:1, с тим да је овде домаћин први повео. Алесандро Шоп довео је "Рударе" у вођство у 23. минуту, да би коначан резултат сусрета поставио Матија Настасић само 120 секунди касније.

Шалке није играо под превеликим притиском јер је у Солуну био убједљив (3:0).

Извор: Агенције