24/02/2017 |  09:01 | Аутор: РТРС

Вориорси убацили 50 поена у трећој четвртини!

Кошаркаши Голден Стејта одиграли су једну од најбољих четвртина у историји НБА лиге у којој су убацили чак 50 поена!
Кевин Дурент - Фото: Getty Images
Кевин ДурентФото: Getty Images

Вориорси су у првом мечу послије Ол-стар викенда савладали Лос Анђелес Клиперсе са 123:113 и поново се потрудили да се упишу у историју рекорда.

Посљедњи пут нешто тако урадили су Лос Анђелес Лејкерси, који су у марту 2014. против Никса постигли један поен више.

Међутим, није се чинило да ће ноћ бити тако добра за екипу Стива Кера – Клиперси су добили другу четвртину са убједљивих 37:18, имали 12 поена предности на полувремену, али је у трећих 12 минута дошло до експлозије Ратника.

Уз постигнутих 50, противнику су дозволили 26 и ријешили питање побједника, за 48. тријумф у сезони (9 пораза).

Предводио их је Кевин Дурент 25 поена, 15 скокова и 7 асистенција, Стеф Кари је додао 35 поена (10-16 из игре, 6-10 тројке) и 8 ухваћених лопти, док је Клеј Томпсон завршио са 18 поена.

С друге стране, у редовима Клиперса који сада имају скор 35-22, Крофорд и Риверс имали су по 19 поена, два више од Џордана.