24/02/2017 |  09:07 | Аутор: РТРС

Јокић подбацио, Боби није играо

Српском кошаркашу Николи Јокићу није пријала пауза послије Ол-стар викенда, пошто је био потпуно без ритма у првој утакмици за Денвер.
Никола Јокић - Фото: РТРС
Никола ЈокићФото: РТРС

Јокић је по доласку из Њу Орлеанса изјавио да је преуморан и да његово тијело осјећа посљедице, п и не чуди што је одиграо један од најлошијих мечева ове сезоне у поразу од Сакрамента, резултатом 116:100. За нешто више од 25 минута на паркету постигао је само 4 поена (2-7 из игре, 0-2 за три), уз 10 скокова и 2 асистенције.

Најбољи у редовима Нагетса био је Херис са 23 поена, Чендлер је уписао дабл-дабл са 18 поена и 10 ухваћених лопти. Мејсон Пламли, који је стигао у оквиру трејда Јусуфа Нуркића, играо је 23 минута и постигао 10 поена.

С друге стране, Кингсима није недостајао Демаркус Казинс који је отишао у Њу Орлеанс – другу четвртину добили су резултатом 32:18 и тада ријешили питање побједника. Вили Коули-Стајн је већ на полувремену надмашио свој рекорд каријере, а меч је завршио са 29 поена и 10 скокова.

Још петорица играча имала су двоцифрен број поена, међу колима Бади Хилд 16, односно Колисон и Еванс са по 15.

Детроит Пистонси направили су велики преокрет против Шарлота и славили након продужетка са 114:108, али Бобан Марјановић није улазио у игру. Истакао се Калдвел-Поуп са 33 поена и 9 ухваћених лопти, а одлично га је пратио Херис са 25 поена и 7 скокова.

У редовима Хорнетса доминирао је Вокер који се зауставио на 34 поена, уз 7 скокова и 6 асистенција.