24/04/2018 |  22:40 ⇒ 22:50 | Аутор: РТРС

ЛШ: Салах предводио Ливерпул до побједе над Ромом

Фудбалери Ливерпула максимално су искористили домаћи терен у првом мечу полуфинала Лиге шампиона.
За Ливерпул двоструки стријелци Салах и Фирмино (фото:twitter.com/lfc) -
За Ливерпул двоструки стријелци Салах и Фирмино (фото:twitter.com/lfc)

Тим Јиргена Клопа, коме је помоћник Жељко Бувач, савладао је Рому на Енфилду са 5с:2. У екипи Ливерпула бриљирао је Мохамед Салах, који је постигао два гола и био асистент за још два поготка.

Мохамед Салах је у 36. минуту начео мрежу бившег клуба. Египћанин који игра фантастичну сезону вођство Ливерпула је дуплирао у финишу првог полувремена.

Након 10 минута игре у другом полувремену сусрета, Ливерпул води 3:0. Овај пут Салах је асистент, а стријелац је Мане.
Четврти гол за Ливерпул постиже Фирмино у у 64. минуту. Салах је поново асистент. Пет минута касније и пети гол, други за Фирмина.

Наду гостима из Рима донио је Един Џеко, који је погодио у 81. минуту за 5:1. Други гол за Рому постиже Пероти четири минута прије краја.

Сутра у другом полуфиналу у Минхену, од 20.45 часова играју Бајерн и Реал Мадрид.