25/06/2018 |  22:23 ⇒ 26/06/2018 | 08:40 | Аутор: РТРС

Португал и Шпанија у осмини финала СП

Фудбалери Шпаније и Марока ремизирали су 2:2 послије драматичне завршнице у Калињинграду. Захваљујући ремију Португала и Ирана 1:1, "Црвена фурија" је освојила Групу Б!
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018. -
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018.

Фудбалери Марока и Шпаније одиграли су неријешено 2:2 у трећем, посљедњем колу групе Б на Свјетском првенству у Русији.

Мароканци два пута водили, "фурија" два пута стизала предност и на крају као прва из групе иде у другу фазу.

Голове за Шпанију постигли су Инијестса у 19. минути и Аспас у 93. минути док су голове за Мароко дали Бутаиб у 14, Ен Несири 81. минути утакмице.

Фудбалери Португала и Ирана одиграли су неријешено 1:1 у трећем колу Групе Б.

Португал је повео голом Кварежме у 45. минуту, и то је један од најљепших голова до сада на Мундијалу.

Послије пет минута игре у другом полувремену на Кристијана Роналда је у казненом простору налетио Езатолахи, судија Енрике Касерес из Парагваја је у први мах показао да се игра настави, али је након позива из контролне собе, прегледао снимак и показао на бијелу тачку.

Роналдо је извео најстрожију казну, али је овај пут побједник био чувар мреже Ирана.

ВАР још једном позван у помоћ у 91. минути када је неко од Португалаца играо руком, па је послије гледања снимка Касерес досудио још један пенал.

Карим Ансарифард је, за разлику од Роналда, био прецизан, па су Иранци изједначили, али је већ био 93. минут.

Шпанија ће као првопласирана из групе ,,Б“ играти против Русије, која је као друга завршила у групи ,,А“, док ће се Португал у својеврсном класику састати са Уругвајем.