14/08/2014 |  12:02 | Аутор: Агенције

Сан Лоренцо клупски шампион Јужне Америке

Аргентински фудбалски клуб Сан Лоренцо нови је шампион Јужне Америке, пошто је у реваншу финала Купа Либертадорес на свом терену савладао парагвајски Насионал са 1:0.

У првој утакмици која је одиграна прије седам дана у Парагвају резултат је био 1:1. Побједоносни гол на другом мечу за Сан Лоренцо постигао је Нестор Ортигоза из пенала у 36. минуту.

"Ово је историјски тријумф, невјероватно је колико сам срећан. Били смо нервозни, нисмо играли нарочито добро, поготово у првом полувремену. Али, морали смо да побиједимо и то смо урадили. Пронашли смо начин", каже тренер Сан Лоренца, Едгард Бауза.

Клубу чији је најпознатији навијач папа Фрањо то је први трофеј шампиона Јужне Америке у историји, а из Ватикана су уочи утакмице саопштили да се ради о важном дану за поглавара римокатоличке цркве јер игра Сан Лоренцо.

Захваљујући овом тријумфу Сан Лоренцо ће у децембру играти на Свјетском клупском првенству.