31/08/2014 |  17:36 | Аутор: РТС

Тијесан пораз Србије од "триколора"

Србија - Француска 73:74 . Кошаркашка репрезентација Србије забиљежила је први пораз на Свјетском првенству у Шпанији, пошто је у неизвесном мечу поражена од Француске. Наредни меч у понедјељак против Ирана.

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је у Гранади од селекције Француске са 74:73 (20:21, 14:21, 26:20, 14:11), у 2. колу А групе првенства свијета у Шпанији.

Изабраници селектора Александра Ђорђевића претрпјели су први пораз на шампионату, након што су у суботу побиједили Египат (85:64), док су "триколори" забиљежили прву побједу послије стартног неуспјеха против Бразила.

Сусрет је одлучен секунд прије краја, када је спорном одлуком судија Радуљица направио прекршај над Ловерњом, а француски репрезентативац погодио из слободног бацања.

Србија је одлично ушла у меч, водила током цијелог првог полувремена, а послије двије четвртине имала је осам поена предности (42:34).

Ипак, Французи су много боље заиграли у трећем периоду, па су стигли и до изједначења. Ушло се у неизвесну посљедњу четвртину.

"Орлови" су имали посљедњи напад на мечу, али судије нису свирале очигледан фаул над Богданом Богдановићем пет секунди прије истека времена.

Послије тајм-аута, судије су донијеле још једну спорну одлуку, пошто су само секунд прије краја свирале прекршај над Ловерњом. Бивши капитен Партизана погодио је прво бацање, друго намјерно промашио и Србији није остало времена за промјену резултата.

Најефикаснији у српском тиму био је Мирослав Радуљица са 21 поеном, Богдановић је постигао 12, а Бјелица 11.

У побједничком тиму Ловерњ је био најефикаснији са 19 постигнутих поена, док је велики допринос "са клупе" дао Џексон са 12 поена (тројке 3/5).

Наредну утакмицу Србија игра у недјељу од 15.30 сати против Ирана.

Резултати 2.кола Мундобаскета:

А група (Гранада):
Србија - Француска73:74 (21:20, 21:14, 20:26, 11:14)
Бразил - Иран 79:50 (17:18, 23:6, 21:12, 18:14)
Шпанија - Египат 91:54 (26:10, 16:14, 22:13, 27:17)
Табела: Шпанија и Бразил 2-0, Србија и Француска 1-1, Египат и Иран 0-2.

Б група (Севиља):
Аргентина - Хрватска 85:90 (20:28, 24:18, 19:29, 22:15)
Сенегал - Порторико 82:75 (20:29, 21:11, 22:18, 19:17)
Филипини - Грчка 70:82 (10:20, 17:17, 18:21, 25:24)
Табела: Грчка и Хрватска 2-0, Аргентина и Сенегал 1-1, Филипини и Порторико 0-2.

Ц група (Билбао):
Доминиканска Република - Нови Зеланд 76:63 (14:16, 20:11, 17:23, 25:13)
Финска - Украјина 81:76 (20:22, 15:15, 22:15, 24:24)
Турска - САД 77:98 (16:16, 24.19, 20:31, 17:32)
Табела: САД 2-0, Дом.Република, Турска, Украјина, Финска 1-1, Нови Зеланд 0-2.

Д група (Гран Канарија):
Јужна Кореја - Аустралија 55:89 (17:26, 12:18, 12:22, 14:23)
Словенија - Мексико 89:68 (24:18, 22:19, 19:13, 24:18)
Литванија - Ангола 75:62 (23:22, 15:13, 25.14, 12:13)
Табела: Словенија и Литванија 2-0, Аустралија и Ангола 1-1, Мексико и Јужна Кореја 0-2.

У утакмицама 3. кола у понедјељак играју Иран - Србија, Француска - Египат, Бразил - Шпанија (А група), Хрватска - Сенегал, Аргентина - Филипини и Порторико - Грчка (Б), а у уторак Украјина - Турска - САД - Нови Зеланд, Финска - Доминиканска Република (Ц), Ангола - Мексико, Аустралија - Литванија и Јужна Кореја - Словенија (Д).