31/08/2014 |  19:24 | Аутор: ТАНЈУГ

Јуниори Србије прваци Европе у ватерполу

Тањуг Јуниорска ватерполо репрезентација Србије освојила је титулу првака Европе савладавши у финалној утакмици селекцију Мађарске са 7:6 (3:1, 1:1, 1:3, 2:1).
Ватерполо - Фото: РТРС
ВатерполоФото: РТРС

Одиграна је сјајна утакмица, право финале. Након вођства Србије са 4:1 почетком друге четвртине, Мађари су заиграли боље и чак повели са 5:4, међутим, изабраници Владимира Вујасиновића почетком последњег дијела обезбијдили су са два гола недостижну предност коју су ривали само смањили 19 секунди прије краја.

Одлучила је сигурнија, боља и квалитетнија игра српских јуниора у последњих осам минута, па су заслужено стигли до шампионске титуле.

Велики успјех остварили су голмани Милан Виторовић, Лазар Добожанов (обојица Војводина), Никола Радуловић, Марко Манојловић, Гаврил Суботић, Драшко Гогов, Огњен Стојановић, Матеја Асановић, Никола Јакшић, Михајло Репановић (Партизан), Ђорђе Лекић, Иван Гвоздановић (Војводина), Радомир Драшовић (Црвена звезда).

Тријумфом јуниора на европском првенству употпуњен је сјајан успјех и доминација српског ватерпола овог љета.

Претходно је сениорска репрезентација Србије освојила Свјетску лигу, првенство Европе и трофеј ФИНА купа.