31/08/2014 |  22:03 | Аутор: РТРС

Финци изненадили Украјину, САД сломиле Турску

Кошаркаши Бразила дошли су до своје друге побједе на Свјетском првенству у Шпанији, пошто су лако савладали селекцију Ирана са 79:50.

Бразилци су тако задржали максимални учинак тренутно држе прво мјесто у групи са бодом више од Француске. Раније данас, Србија је у неизвејсној завршници кошем Жофреа Ловерња поражена од Француске са 74:73.

Хрватска је у дербију групе Б савладала Аргентину са 90:85, и тако уписала другу побједу, након јучерашње против Филипина. У истој групи, до своје прве побједе стигла је репрезентација Сенегала, послије пораза од Грчке настарту. Афричка селекција је бољом игром у другом полувремену савладала Порторико 82:75, и нанијела им други пораз на шампионату.

Кошаркаши Финске направили су мало изненађење, пошто су у другом колу групе Ц савладали Украјину са 81:76. Послије овог сусрета обје екипе имају по једну побједу и пораз и дијеле прво мјесто на табели. У првом мечу групе Ц, Доминиканска република нанијела је други пораз Новом Зеланду, резултатом 76:63.

Турска се добро држала против Американаца, 28 минута су успијевали да прореде контре ривала, да успоре темпо и да држе резултатску равнотежу, чак су имали и +6.

Међутим, екипа Мајка Кшижевског појачала је ритам, убацила неколико везаних шутева, а до краја су гледаоци могли да уживају у бројним контрама и атрактивним потезима за коначних 98:77 за САД.

Кошаркаши Словеније уписали су и другу побједу пошто су у другом мечу групе Д славили против Мексика – 89:68. Раније током дана, Аустралија је уписала своју прву побједу, пошто је декласирала Јужну Кореју, док друго коло затварају Литванија и Ангола.