01/09/2014 |  08:11 | Аутор: Б92

Историјски пораз Реала

Фудбалери Реал Сосиједада савладали су Реал Мадрид први пут од 2003. године, послије феноменалног преокрета у посљедњих сат времена меча – 4:2 (2:2).
Фудбал - Фото: илустрација
ФудбалФото: илустрација

Шампион Европе је снажно ушао у меч, без Кристијана Роналда, па је Серхио Рамос у петом минуту погодио за 1:0, да би Гарет Бејл дуплирао предност већ у 11. минуту.

Међути, домаћи су се вратили головима Ињига Мартинеса и Сурутусе у самом финишу првог полувремена, да би Сурутуса после двадесет минута игре у наставку донио потпуни преокрет својој екипи.

И када се очекивао одговор Реал Мадрида уследио је нови шок за госте из Мадрида, јер је резервиста Карлос Вела крунисао феноменалан преокрет свог тима у другом колу Примере.

Тада, прије 11 сезона, Реал је такође примио четири гола, али дао један, док је стријелац једног од голова за Баскијце био Ћаби Алонсо. Такође, Реал је први пут послије осам година, и меча са Севиљом, поражен послије предности од два гола.