11/10/2014 |  22:13 | Аутор: sportal.rs

Роби Кин хет триком оборио рекорд квалификација

Искусни нападач Ирске Роби Кин (34) за само 12 минута постигао је три гола против Гибралтара и тако постао најефикаснији играч европских квалификација.

Голгетер Лос Анђелес Галаксија уписао се у стријелце у 6, 14. и 18. минуту, чиме је на "вјечној" листи најбољих стријелаца престигао Турчина Хакана Шукура и Данца Јон Дал Томасона. Кин је дошао до бројке од 21 гола у квалификацијама за Еуро. Иначе, Ирци су славили са 7:0 у оквиру меча квалификација за ЕВРО 2016.

Провјерени офанзивац се налази у изузетној форми у посљедње вријеме, пошто је у претходне четири утакмице, што за клуб што за репрезентацију постигао осам голова.

Са хет-триком који је уписао у свом родном граду Даблину, Кин је укупно постигао 65 голова на 135 мечева за национални тим.