23/10/2014 |  22:59 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Бешикташ прејак за Партизан

Фудбалери Партизана поражени су на стадиону ЈНА у трећем колу Лиге Европе од екипе Бешикташа резултатом 4:0.

Ово je други пораз црно - бијелих у групи Ц, пошто су у прошлом колу поражени од Астераса у Триполију.

Са друге стране, Бешикташ је послије два ремија из прва два кола дошао до прве побједе.

Турски тим је до предности дошао у 18. минуту меча када је са око 25 метара од гола Партизана Кавлак изненадио Лукача. Највећи дио посла у мечу, фудбалери Славена Билића завршили су крајем првог полувремена када за 2:0 погађа Демба Ба.

У истом ритму Бешикташ је наставио и у другом полувремену. Већ у 52. минуту Озјакуп повећава на 3:0, да би коначан резултат поставио Торе свега неколико десетина секунди касније.

Овим поразом, Партизан је остао на посљедњем мјесту у групи, док је Бешикташ заузео врх табеле са пет бодова. Исти број бодова након три одиграна кола има и Тотенхем који је са 5:1 на "Вајт Харт Лејну" савладао Астерас.

У наредном колу фудбалери Марка Николића гостују Бешикташу, док Тотенхем путује у Триполи на ноге Астерасу.

Чак 10 голова виђено је у мечевима групе А. Борусија из Менхенгладбаха је славила на свом терену са 5:0 против Аполона, док је Виљареал са 4:1 савладао Цирих.

Загребачки Динамо је поражен на гостујућем терену код Салзбурга са 4:2, а у истој групи Селтик је као домаћин са 2:1 славио против Астре.

ПСВ и Панатинаикос су подијелили бодове, као и Интер и Сент Етјен.

У раније одиграним мечевима Волфсбург је славио као гост код Краснодара са 4:2, док је Ријека на "Кантриди" са 3:1 савладала Фејнорд