14/11/2014 |  22:25 | Аутор: РТРС

АБА: Пораз Игокее у Љубљани

Кошаркаши Игокее поражени су у Љубљани од Унион Олимпије резултатом 72:70 у првом мечу осмог кола регионалне АБА лиге.

Ово је шести пораз екипе Владе Јовановића у такмичењу, док је словеначка екипа дошла до пете побједе.

Игокеа је сјајно ушла у меч, и у првих пет минута меча стекла предност од 13:2, да би у седмом минуту меча семафор показао 16:7 за Александровчане. Међутим, домаћи кошаркаши хватају ритам и стижу предност Игокее за крај прве дионице (16:16).

Тим Владе Јовановића одлично отвара другу четвртину и поенима Чакаревића у петој минути друге дионице "бјежи" на 22:16. У наставку се понавља сценарио из прве четвртине, домаћи су заиграли боље и праве серију од 15 поена за 31:22. Шампион Босне и Херцеговине поново окреће резултат тројком Драговића за вођство 33:31, да би се на одмор отишло при резултату 38:33 за госте.

Наставак је донио константнију игру кошаркаша Игокее, тако да је пред посљедњих 10 минута семафорр показао 60:48 за госте.

Међутим, домаћи кошаркаши поново дижу ниво игре и тројком Маринелија прелазе у вођство два минута прије краја меча (68:67), те чувају предност до краја сусрета за коначних 72:70.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Мариновић са 19 поена, којима је дадао четири скока и пет асистенција. Махковић је убацио 12 а Хроват 11 поена.

У редовима Игокее Драговић је уписао 15 поена, Џонс је постигао 14, а Бунић и Дреновац по 12 поена.

У наредном колу Игокеа дочекује МЗТ, док Унион Олимпија путује у у Подгорицу у госте Будућности.