12/01/2015 |  00:52 | Аутор: Б92

Барселона боља од Атлетика (ВИДЕО)

Фудбалери Барселоне савладали су на "Ноу Кампу" Атлетико Мадрид резултатом 3:1 у дербију 18. кола Примере.
Луис Суарез, Нејмар, Лионел Меси - Фото: REUTERS
Луис Суарез, Нејмар, Лионел МесиФото: REUTERS

Каталонски тим стигао је до 41 бода и тако преузео друго мјесто "јорганџија" (38), па сада има само бод мање од Реала, који има и утакмицу мање.

Екипи Луиса Енрикеа, који је био под великим притиском пред овај меч, побједу су донијели Нејмар да Силва у 12., Луис Суарес у 35. и Лионел Меси у 90. минуту, али се Аргентинац ипак највише истакао јер је уписао и асистенцију.

Једини гол за Атлетико дао је Марио Манџукић из пенала у 57. минуту, који је, интересантно, скривио Лео Меси.

Меч на "Ноу Кампу" почео је свечаношћу – јер је Аргентинцу уручена "Златна копачка" за најбољег стријелца Примере у историји. Он је још прије неколико мјесеци оборио рекорд Телма Заре, али је Фудбалски савез Шпаније тек сада уручио Месију трофеј.