01/03/2015 |  21:21 | Аутор: РТРС

АБА: Партизану дерби и треће мјесто (ВИДЕО)

Кошаркаши Партизана савладали су Црвену звезду резултатом 77:63 у дербију 23. кола регионалне АБА лиге.

"Црно - бијели" сада имају учинак 16-7 и заузели су треће мејсто на табели, док су "црвено - бијели" раније осигурали прво мјесто.

Након изједначене прве четвртине, тим Душка Вујошевића у посљедње двије минуте друге дионице прави серију 11-0 и на одмор одлази са пет поена предности (38:33).

Серија коју су "црно-бијели" нарпавили крајем друге четвртине била је кључна за наставак сусрета. Парзизан прави двоцигфрену предност коју држи до креја утакмице за коначних 77:63.

Најефикаснији код Партизана био је Павловић са 19 поена, уз по три скока и асистенције, Мачван је уписао 15 поена и 10 скокова, а Милутинов 13 поена, уз седам скокова и три асистенције.

С друге стране, Џенкинс је убацио 20 поена, којима је додао и четири скока, Вилијамс убацио 14 поена, пет скокова и четири асистенције, а Јовић је додао седам поен.

Црвена звезда у наредном колу дочекује Металац, док Партизан гостује Меги у Сремској Митровици.

Вјечитом дербију одиграном вечерас у "Пиониру" присуствовалa су и двојица најбољих српских тенисера Новак Ђоковић и Виктор Троицки.