Крупа и Рудар у финалу Купа Српске

Фудбалери Крупе и Рудара из Приједора играће у финалу Купа Републике Српске.
Фудбалски савез Републике Српске - Фото: РТРС
Фудбалски савез Републике СрпскеФото: РТРС

Крупа је пласман у финале изборила савладавши премијерлигаша, Дрину из Зворника, док је Радник елиминисао браниоца трофеја екипу Радника.

Фудбалери Крупе одиграли су у реваншу 1:1 са Дрином, а прилику да се боре за трофеј изборили су захваљујући побједи у првој утакмици резултатом 2:1.

Цвијановић је довео Крупу и вођство у 72. минуту, да би коначних 1:1 поставио Мркаић у судијској надокнади.

Фудбалери Рудар Приједора, заслужено су се нашли у финалу Купа Српске. Приједорчани су на домаћем терену, резултатом 2:1. побиједили Радник из Бијељине.

Јунак сусрета био је Синиша Радоја, који је за домаћине постигао оба гола. Први пут, Радоја је мрежу затресао у 36-ом на асистенцију Кантара.

Гости су послије грешке голмана Рудара, Козића преко Шератлића изједначили на 1:1 у 47. минуту.

Побједу Рудару и пласман у финале обезбиједио је Радоја својим другим голом у 68. минуту сусрета.

У финалу Купа Српске играће екипе које никад нису освојиле трофеј.

Додајмо и то да је најтрофејнији тим у Купу Републике Српске бањалучки Борац са пет освојених пехара.