16/05/2015 |  17:28 | Аутор: РТРС

Садио Мане постигао најбржи хет-трик у историји Премијер лиге

Фудбалер Саутемптона Садио Мане постигао је у побједи његовог тима против Астон Виле (6:1) најбржи хет-трик у историји енглеске Премијер лиге.

Мане је смјестио три поготка у мрежу гостујуће екипе за мање од три минута, тачније два минута и 56 секунди !

Свој први гол, којим је довео Сауемптон у вођство постигао је у 13. минуту, да би минут касније повисио на 2:0, а у 16. је затресао мрежу за 3:0.

Мане је тако за четири минута и 33 секунде оборио рекорд Робија Фаулера који је најбрижи хет-трик постигао за Ливерпул августу 1994.

На 4:0 за домаће повисио је Шејн Лонг је у 26. минуту, да би исти играч за 5:0 погодио и у 38. минуту утакмице.

У завршници првог полувремена Кристијан Бентеке је постигао једини гол за Астон Вилу на овом сусрету, а коначних 6:1 поставио је Грацијано Пеле у 81. минуту.

Саутемптон након 37 одиграних утакмица заузима шесто мјесто са 60 бодова, док је Астон Вила 14. са 38.