24/07/2015 |  16:08 | Аутор: РТРС

Реал савладао Сити и освојио трофеј у Мелбурну (ВИДЕО)

Фудбалери мадридског Реала освојили су Међународни куп шампиона, савладавши Манчестер Сити резултатом 4:1.

"Краљевски клуб" је претходно одиграо без голова са Ромом, док су "Грађани" са "Вучицом" ремизирали 2:2.

Бензема је довео Реал у вођство у 21. минуту утакмице, на 2:0 повисио је Роналдо свега четири минута касније, да Пепе у 44. минуту погодио за 3:0 Мадриђана. Туре је вратио Сити у игру поготком са бијеле тачке у надокранди првог полувремена. Коначан резултат поставио је Черишљев у 73. минуту.

Међународни куп шампиона је пријатељско такмичење које подразумијева три турнира. Један од турнира управо је завршен у Аустралији тријумфом Реала, који је славио у друштву Роме и Манчестер Ситија.

Други турнир, на коме ће наступити Милан, Интер и Реал, игра се од 25. до 30. јула у Кини, док се трећи одржава у САД, Канади и у Европи.

Посљедње наведени турнир је у току, он је највећи, а на њему учествују Њујорк Ред Булси, Сан Хозе Ртквејкс, ЛА Галкакси, Америка, Манчестер јунајтед, Пари Сен Жермен, Челси, Барселона, Бенфика и Фиоренитинаљ.