latinica  ћирилица
24/09/2015 |  06:51 | Аутор: РТРС

Руска делегација у дводневној посјети Српској

Делегација града Санкт Петербурга и привредници овог града стижу у дводневну посјету Републици Српској.

Ријеч је о наставку реализације договора предсједника Републике Српске Милорада Додика и губернатора Санкт Петербурга Георгија Полтавченка, постигнутог на овогодишњем Економском форуму.

Током дводневног боравка привредне делегације у Српској, разговараће с предсједником Републике, предсједницом Владе, министрима, представницима Привредне коморе и нашим привредницима.

Предвиђено је да руска делегација посјети и неке привреднике, међу којима су требињски"Свислајон", Фабрика обуће "Бема" у Бањалуци, Бањалучки аеродром, "Витаминка", Дрвна индустрија "Врбас".

Циљ је производња робе за снабдијевање руског тржишта.