26/10/2016 |  20:07 ⇒ 20:08 | Аутор: РТРС

ЛШ: Бешикташ за први пораз Партизана у сезони

Кошаркаши Партизана изгубили су у 2. колу Лиге шампиона на гостовању у Истанбулу од екипе Бешикташ - 77:62 (35:31).
Партизан - Бешекташ (Фото:Tviter kk.partizan.rs) -
Партизан - Бешекташ (Фото:Tviter kk.partizan.rs)

Турски тим је од почетка меча дјеловао као озбиљнији противник и од самог старта имао предност. Тим Александра Џикића је у другој четвртини успио да се прикључи и да смањи предност на четири поена заостатка, али се у другом дијелу утакмице Бешикташ озбиљно одлијепио, па је у посљедња три минута имао предност од +20.

Најјефикаснији у домаћем тиму био је Рол са 16 поена, два скока и четири асистенције. Српски кошркаш Владимир Штимац је додао 12 и имао девет скокова и двије асистенције.

Екипу Партизана предводио је са 15 поена, пет скокова и једну асистенцију, Вилијам Хечер је додао 13, по девет поена су убацили Врабац и Ратковица.

У трећем колу Партизан у Београду дочекује Зјелено Гору, а Бешикташ гостује АЕК-у у Атини.