27/11/2016 |  18:01 ⇒ 18:20 | Аутор: РТРС

Серија А: Јувентус поражен у Ђенови

Фудбалери Јувентуса убједљиво су поражени на гостовању у Ђенови у 14. колу Серије А – 3:1.
Пораз Јувентуса у Ђенови - Фото: Getty Images
Пораз Јувентуса у ЂеновиФото: Getty Images

"Стара дама" је и даље прва на табели са 33 бода, али је смањена предност у односу на Милан на само четитри бода.

Ђеноа је у првих пола сата постигла сва три гола и тако остварила велику предност коју до краја екипа Масимилијана Алегрија није успјела да достигне.

Хероји Ђеновљана били су наш Дарко Лазовић и син тренера Атлетико Мадрида Дијега Симеонеа Ђовани Симеоне, који је постигао два поготка. Први гол дао је већ у трећем минуту када је из трећег покушаја савладао Буфона, а само десет минута касније заблистао је и Лазовић који је асистирао Симеоену, а овај другим голом повисио на 2:0.

Трагичар на овом мечу био је Алекс Сандро који је аутоголом повисио вођство домаћих на 3:0.

Миралем Пјанић смањио је предност у 82. минуту сјајним голом из слободњака, али то је било све од Јувентуса на овом мечу.

Екипа Ђеное сада заузима 9. мјесто на табели са 19 освојених бодова.

Фудбалери Аталанте побиједили су на гостовању Болоњу са 2:0 и остварили осму побједу у посљедњих девет утакмица.

Аталанта је повела голом Андрее Масјела у 15. минуту, а коначан резултат поставио је Јасмин Куртић у 68. минуту.

Екипа из Бергама је послије шесте узастопне побједе попела на четврто мјесто на табели са 28 бодова. Болоња је претрпјела шести првенствени пораз и заузима 14. мјесто на табели са 16 бодова.

Каљари је на свом терену побиједио Удинезе са 2:1 и прекинуо низ од два пораза, док су Кротоне и Сампдорија одиграли неријешено 1:1.

Раније у недељу Лацио је побиједио Палермо са 1:0.