27/11/2016 |  18:06 ⇒ 18:19 | Аутор: РТРС

Бундеслига: Шалке бољи Дармштата

Фудбалери Шалкеа побиједили су на свом терену Дармштат са 3:1 у првој недјељној утакмици 12. кола њемачке Бундеслиге.
Шелке у серији, пао и Дармштат - Фото: Getty Images
Шелке у серији, пао и ДармштатФото: Getty Images

Дармштат је на гостовању у Гелзенкирхену повео већ у шестом минуту преко Марсела Хелера, да би Шалке у 26. стигао до изједначења поготком Сеада Колашинца.

Шалке је већ у 28. минуту могао до преокрета, али је голман Дармштата Михаел Есер одбранио једанаестерац Максиму Чупо-Мотингу.

Камерунски нападач у другом полувремену се искупио за промашени једанаестерац, па је у 60. минуту довео Шалке до предности, да би Алесандро Шопф у 90. потврдио побједу домаћина.

Српски репрезентативац Матија Настасић одиграо је цио меч за Шалке.

Шалке је вечерашњом побједом, петом на посљедњих седам утакмица, наставио серију мечева без пораза у Бундеслиги и сада заузима осмо мјесто са 18 бодова, док је Дармштат 15. са осам.