02/12/2016 |  21:29 ⇒ 21:32 | Аутор: РТРС

Жалгирис поразио Звезду у Београду

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Београду од Жалгириса у десетом колу Евролиге – 88:79 (44:42).
Жалгирис поразио Звезду у Пиониру (Фото: StarSport) -
Жалгирис поразио Звезду у Пиониру (Фото: StarSport)

Српски и регионални шампион претрпио је шести пораз у најелитинијем такмичењу, док је литвански представник стигао до четвртог тријумфа, првог на гостујућим паркетима.

Црвено-бијели су лоше ушли у меч, гости су већ послије неколико минута игре имали готово двоцифрену предност, али су Марко Симоновић и Милко Бјелица успјели да направе преокрет сјајном серијом (10:0), па је домаћин на одмор отишао с предношћу од два поена.

Ипак, у трећој четвртини чвршћа игра Жалгириса доноси егал пред ослучујућу дионицу. Тамо се игра домаћег тима готово у потпуности распала.

Жалгирис је ту четвртину ријешио са девет поена у своју корист те тако уписао прву побједу у гостима.

Извор: Агенције