24/01/2017 |  10:13 ⇒ 11:06 | Аутор: РТРС

НБА: Њу Орланси бољи од Кливленда у најзанимиљивијем мечу (ВИДЕО)

Кошаркаши Њу Орланса побиједили су Кливленд Кавалирсе са 124:122 у најзанимљивијем дуелу НБА лиге у ноћи између понедјељка и уторка.
НБА - Фото: илустрација
НБАФото: илустрација

Домаћи тим је у три од четири дионице убацио више од 30 поена, а Кавси су у наставку умало сустигли -20 са полувремену.

Њу Орлеанс је ипак издржао и остварио је 18. побједу у сезони (18-27), док је Кливленд претрпио 13. пораз (30-13).

Теренс Џонс је блистао са 36 поена и 11 скокова, а 33 поена и 10 асистенција додао јд Џру Холидеј. У пораженом тиму Кајри Ирвинг је одиграо бриљантно са 49 поена и 4 асистенције, Џејмс је додао трипл-дабл од 26 поена, 12 асистенција и 10 скокова, а Лав је уз 22 поена имао чак 16 скокова.

Све то ипак није било довољно за побједу Кавса.

Пораз је претрпио и Голден Стејт који је изгубио на Флориди од Мајамија са 105:102, што је тек седми пораз Вориорса у сезони.

Током свих 48 минута било је изједначено, а у неизвјесној завршници више концентрације је имао домаћин.

Дион Вејтерс био је сјајан са 33 поена, 5 скокова и 4 асистенције, 19 поена додао је Драгић, а Вајтсајд је имао 10 поена и чак 15 скокова. На другој страни, Дурент је имао 27 поена уз 6 скокова и 3 асистенције, Томпсон је додао 22 поена уз 5 скокова, а Кари је завршио са 21 поеном, 10 скокова и 8 асистенција.

Проблеме није имао Сан Антонио који је према очекивањима лако савладао Бруклин у предграђу Менхетна са 112:86 иако је играо без Каваја Ленарда.

Седморица играча у екипи Грега Поповића имало је 10 и више поена. Милс је убацио 20, Олдриџ 16, а Ли 15 .

Код домаћина, Вајтхед је имао 19, Килпатрик је убацио 17, а Динвиди 13 поена.

Српски кошаркаш Бобан Марјановић није добио шансу у поразу Детроита у Сакраменту 109:104.