

Колико су начелници општина добојске регије доступни грађанима? (ВИДЕО)
У најмлађој општини Српске-Станарима, на врата Кабинета начелника Душана Панића, иако има термин једном седмично, свакодневно куца на десетине грађана. Широка је лепеза питања због којих долазе. Од социјалних, економских, имовинско-правних, па чак и неких који никако нису у домену начелниковог рада.
Панић каже да је било случајева у којима су грађани тражили помоћ јер им нпр. дијете слабо учи.
- Један грађанин је тражио добјање оружаног листа, док се један млади пар обратио са питањем гдје ће становати када се вјенчају. Заиста је широка лепеза питања која износе - истиче Панић.
Општина Станари формирана је прије двије године па многи тек намјеравају да покуцају на врата начелника.
А на врата првог човјека Дервенте Милорада Симића грађани могу покуцати сваки дан. Симић је увијек доступан, осим ако није ван зграде општине. Редовно је и на сједницама Скупштине.
Када градоначелник Добоја Обрен Петровић прима суграђане није нам одговорено. Није присутан често ни на сједницама Скупштине, па је његово мјесто у скупштинској клупи најчешће празно.
У сусједном Теслићу, начелникова претходица је Канцеларија за грађанска питања.
- Постоје људи који су задужени за грађанска питања која потом долазе до мене. Тамо гдје лично треба да се укључим истог тренутка будем обавијештен и укључим се у рејшавање појединачних проблема - каже начелник ове општине Милан Миличевић.
Сви су сагласни да начелници могу да утичу на рјешавање проблема грађана, али да немају чаробни штапић и да многи проблеми никада не буду ријешени. Често су грађани тога свјесни и прије него закуцају на њихова врата али понекад, кажу, помогне и људски гест или лијепа ријеч.