29/06/2017 |  22:24 ⇒ 22:25 | Аутор: РТРС

Њемачка у финалу Купа конфедерација

Репрезентација Њемачке убједљиво је побиједила Мексико са 4:1 у полуфиналу Купа конфедерација.
Русија: Куп Конфедерација (Фото:twitter) -
Русија: Куп Конфедерација (Фото:twitter)

Утакмица је рјешена у првих десет минута, када је двоструки стријелац био Леон Горецка.

Прво је у шестом минуту на асистенцију Бенџамина Хенрикса савладао Гиљерма Очоу, да би само два минута касније искористио сјајан пас у простор Вернера, послије којег је искусно послао лопту иза леђа голмана.

До краја полувремена није било голова па се на прекид отишло са резултатом 2:0.

У наставку меча, Вернер је асистенцији додао и гол. Играо се 59. минут када је нападач РБ Лајпцига сјајну акцију крунисао поготком.

Мексико је успио да смањи на 3:1 преко Фабијана, међутим коначних 4:1 у 90+1 минуту поставио је Амин Јунес.

Њмачка ће у финалу Купа конфедерација који се одржава у Русији играти са Чилеом, који је послије пенала савладао Португал.