20/09/2018 |  07:44 ⇒ 22:25 | Аутор: РТРС

АБА Супер Куп: Игокеа на +3 послије три четвртине (РТРС, УЖИВО)

У Лакташима почиње Супер куп АБА лиге за кошаркаше.

За први трофеј у сезони бориће се осам најбоље пласираних тимова из прошле сезоне.

У првом четвртфиналу  Партизан је савладао Морнар са 91:77.

Игокеа од 20.25 часова, уз пренос на РТРС, игра против шампиона Будућности.

Одличан почетак представника из Републике Српске! Послије пет минута игре Игокеа има водство 13:5.

Након прве четвртине Александровачни имају предност 21:19.

У 14. минуту рекордна предност Игокее, први пут двоцифрена, тренутно је 33:23.

Ипак, Будућност консолидује редове, али на паузу се одлази са предности Игокее +6, 45:39.

Будућност је фуриозно кренула у наставку серијом 6:0 за прво изједначење (45:45), али Игокеа за три минута поново одлази на +8 (57:49).

Било је у једном тренутку поново +10, али као по правилу тим из Подгорице се враћа експресно у игру, долази на -1, али послије три четвртине предност и даље на страни домаћина (67:64).

Будућност окреће резултат у своју корист, пет минута прије краја сусрета гости имају +6 (73:79)

Преостала четвртфинала, Цедевита-Задар и Црвена звезда-Олимпија на програму су сутра у 18.00, односно 20.30 часова.

Полуфинални двобоји биће одиграни суботу, док је велико финале заказано за недјељу.

Титулу побједника брани састав Цедевите, који је прошле године тријумфовао у Бару.