12/11/2018 |  08:22 | Аутор: РТС

Јокић просјечан у поразу Денвера

Денвер Нагетси су наставили серију пораза и у мечу са Милвокијем који их је надиграо са 121:114.

Никола Јокић је имао солидну ефикасност, али само до последње четвртине утакмице до када је постигао 20 поена, уз по 6 скокова и асистенција. Онда је у кључниом моменту дуела застао и није постигао ни један кош до краја утакмице.

Центар Милвокија Брук Лопез је био најефикаснији са 28 поена,а пратили су га Адетокумбо са 22 и Крис Мидлтон са 21поеном.

У пораженом тиму Пол Милсап је био најефикаснији са 25 поена, 8 скокова и 6 асистенција.
Портланд је уз много осцилација у игри успио да савлада Бостон са 100:94 на свом терену.

Домаћини су у већем дијелу утакмице имали предност, али су гости у неколико наврата успјевали да анулирају предност и чак запријете преокретом.

Иако су и у последњој четвртини гости изједначили резултат, Бостон је успио да осигура побједу тројком Ал-Фарука Аминуа са скоро 10 метара за 100:94 тачно минут прије краја и дође до четврте узастопне побједе.

ЛА Лејкерси су надиграли Атланту са 107:106 у последњим секундама меча и то захваљујући закуцавању Леброна Џејмса који је постао јунак побједе.

Леброн је меч завршио као најефикаснији играч са 26 поена, 7 скокова и 4 асистенције, Кузма је додао 18, а Ленс Стивенсон и Кентавијус Колдвел Попу по 11 поена. Лонзо Бол је уписао 8 поена, 6 скокова и 11 асистенција.

На другој страни Торијан Принс је забиљежио 23 поена, Кент Бејзмор 21, а руки Треј Јанг 20, уз 12 асистенција.

Кошаркаши Хјустона побједили су Индијану на свом терену са 115:103 уз сјајну игру Џејмса Хардена, а Орландо је неочекивано лако савладао Њујорк у Медисон Сквер Гардену са 115:87.

Предвођен Џејмсом Харденом Хјустон је убједљиво надиграо Индијану већ у првом полувремену када је обезбиједио предност већу од 20 поена, а потом је одржавао разлику без већих проблема све до краја меча.

Предводио их је Џејмс Харден који је утакмицу завршио са чак 40 поена, 7 скокова и по 9 асистенција и изгубљених лопти за 38 минута. Крис Пол га је пратио са готово упола мањим учинком од 26 поена уз по 5 скокова и асистенција, док је Клинт Капела имао 18 поена и 7 скокова.

У трећем поразу Индијане у последње четири утакмице Бојан Богдановић је био најефикснији са 20 поена уз по 6 скокова и асистенција и 3 украдене лопте за 37 минута. Виктор Оладипо је уписао 22 поена, 10 скокова и 7 асистенција, а Тадијус Јанг и Дарен Колисон по 13 поена.