19/12/2018 |  19:38 ⇒ 19:59 | Аутор: РТРС

Реал други финалиста Свјетског клупског првенства

Реал Мадрид се побједом против јапанске Кашиме резултатом 3:1 пласирао у финале Свјетског клупског првенства, а кључни играч полуфинала био је Герет Бејл који је постигао хет-трик.
Марсело и Бејл - Фото: Getty Images
Марсело и БејлФото: Getty Images

Прву прилику на мечу имали су играчи Кашиме када је Серхињо у другом минуту шутирао, али Куртоа је одбранио.

Услиједио је нешто мирнији период утакмице, а пред крај првог полувремена, тачније у 44. минуту, Реал долази у вођство.

Марсело је додао лопту до Бејла који бјежи играчима Кашиме и мирно шаље лопту у њихову мрежу за 1:0.

У осмом минуту другог полувремена, Реал постиже други погодак. Велику грешку дефанзиваца Кашиме користи Бејл који краде лопту, пролази голмана и лагано погађа за 2:0.

Актери код првог поготка, Марсело и Бејл, учествовали су и у трећем голу Краљевског клуба, а као и код првог, Бразилац је опет додао до Велшанина који лопту шаље у мрежу Кашиме за недостижних 3:0.

Једино што су номинални домаћини у овом мечу успјели био је утјешни погодак Шоме Доија у 78. минуту.

Кашима ће 22. децембра од 17.30 часова играти за треће мјесто против Ривер Плејта, а Реал ће се од 20.30 састати с Ал Аином.