19/12/2018 |  20:05 | Аутор: РТС

ЕК: Кошаркаши Звезде декласирали Галатасарај

Галатасарај – Црвена звезда 83:100 (42:49). Кошаркаши Звезде освојили су треће мјесто у Групи А Еврокупа, пошто су у утакмици десетог кола као гости савладали екипу Галатасараја. Звезда ће у топ 16 фази такмичења играти у групи са Валенсијом, Уникахом и највјероватније Лиможом.

Звезда је успјешно завршила прву фазу Еврокупа, пошто је у посљедњем мечу Групе А у Истанбулу савладала екипу Галатасараја 100:83.

Послије изједначене прве четвртине, Звезда је стигла до предности, коју је до краја меча увећавала до максималних плус 18, два минута прије краја сусрета.

Иако меч није имао резултатски значај за двије екипе, црвено-бијели су одиграли изузетно у нападу, уз одличне проценте шута, док су за три поена шутирали 50 одсто (14/28).

По пет тројки за Звезду погодили су Бориша Симанић и Били Берон, док је на другој страни изузетно расположен за игру био Најџел Хејс, који је меч завршио са 30 постигнутих поена.

Берон је утакмицу завршио са 20, Симанић са 17, док је Џо Регланд на крају стигао до 18 поена.

Звезда ће у топ 16 фази такмичења играти у Групи Г, заједно са екипама Валенсије, Уникахе и највјероватније Лиможа.