latinica  ћирилица
30/12/2018 |  19:30 ⇒ 23:56 | Аутор: РТРС

Одржан скуп "Правда за Давида"

На бањалучком Тргу Крајине одржан је скуп "Правда за Давида", након чега су чланови ове групе кренули у протестну шетњу улицама Бањалуке.

Давор Драгичевић, отац настрадалог младића Давида, рекао је да никада неће одустати од тражења истине и правде, те поново оптужио државни врх Републике Српске и прве људе МУП-а и полиције за смрт сина, износећи низ увреда на њихов рачун. Рекао је да неће ићи са Трга док његови захтјеви не буду испуњени, прије свега, оставка министра унутрашњих послова Драгана Лукача. 

Током шетње, припадници те групе прошли су испред Палате Републике, зграде Владе Српске и РТВ Дома, гдје су узвикивали уобичајене слогане. Након што су дошли испред зграде у којој станује Жељко Каран, звонили су му на интерфон и позивали да изађе напоље и каже истину.