14/02/2019 |  21:17 ⇒ 21:22 | Аутор: Агенције

ЛЕ: Арсенал поражен од БАТЕ Борисова

Екипа Арсенала доживјела је изненађујући пораз од БАТЕ Борисова у првом мечу 1/16 финала Лиге Европе, док је Севиља у Риму поразила Лацио са 1:0.
Бате Борисов-Арсенал - Фото: Screenshot/YouTube
Бате Борисов-АрсеналФото: Screenshot/YouTube

Одговорност за данашњи пораз Арсенала у потпуности иде на душу шпанског стручњака Унаја Емерија који ни данас није позвао Месута Озила међу 18 играча који су конкурисали за меч, док је најбољи стријелац "тобџија" Пјер-Емерик Обамајанг меч почео са клупе.

Емери је овај меч почео са пет играча у одбрани, а у тој формацији које се држао до краја утакмице играчи Арсенала једва да су направили пет опасних напада према голу БАТЕ Борисова.

Казна за такву игру стигла је у 45. минути када Драгун погађа за 1:0, што је био и коначни резултат меча.

Севиља је у Риму побиједила Лацио са 1:0, а побједу шпанској екипи донио је Бен Једер у 22. минуту.

Идентичан резултат остварио је Интер на гостовању код Рапида у Бечу, а побједу им је донио Мартинез голом у 39. минуту из пенала.

Одличну утакмицу одиграли су Рен и Бетис, што показује резултат 3:3, док су Славија и Генк, односно Краснодар и Бакер ремизирали без погодака.

Бенфика је као гост поразила Галатасарај са 2:1, а меч између Олимпијакоса и кијевског Динама је завршен резултатом 2:2.