20/02/2019 |  21:38 ⇒ 21:40 | Аутор: Б92

Лацио немоћан – Севиља рутински до осмине финала

Фудбалери Севиље пласирали су се у осмину финала Лиге Европе, пошто су укупним резултатом 3:0 побиједили римски Лацио.
Лацио-Севиља - Фото: Getty Images
Лацио-СевиљаФото: Getty Images

Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић одиграо је 56. минута за "небеско плаве" и није оставио велики утисак.

Клуб из Андалузије славио је у првом мечу са 1:0 и имао је лијепу предност пред почетак овог дуела.

Домаћи фудбалери нису могли боље да крену утакмицу, пошто су већ у 18. минуту повели са 1:0. Стријелац поготка био је Висан Бен Једер.

Лацио се тада налазио у веома тешкој ситуацији, али није клонуо духом. Римљани су играли сасвим солидно, а најбољу шансу пропустили су почетком другог полувремена.

Милинковић-Савић сјајно је пронашао Аћербија који је промашио стоодстотну шансу. Убрзо после тога Сергеја је замијенио Ромуло. Од 60. минута било је још занимљивије на терену, јер је Франко Васкес добио други жути картон.

Лацио је кренуо на све или ништа, међутим мрежа Севиље је мировала. Меч је практично ријешен у 71. минуту када је Марушић добио директан црвени картон. До краја дуела Андалужани су постигли још један гол и тиме потврдили пласман. Стријелац је био Пабло Сарабија.