21/02/2019 |  21:38 | Аутор: Независне

Динамо у осмини финала Лиге Европе

Загребачки Динамо против чешког Плзења на препуном Максимиру "уловио" је пласман у осмину финала Лиге Европе.
Динамо Загреб - Фото: ТАНЈУГ
Динамо ЗагребФото: ТАНЈУГ

Пред 30.000 навијача, хрватски првак је до пролаза стигао спектакуларном побједом од 3:0.

Шампиони Хрватске повели су голом Оршића након спектакуларне акције Петковића и Олма, а на 2:0 је повећао Дилавер.

Петковић је у 15. минуту повукао контранапад и ломио супарника на лијевој страни, петом је гурнуо лопту у средину, Олмо је мајсторски пропустио кроз ноге, а Оршић топовски погодио горњи угао за предност "модрих" и Максимир је експлодирао.

Резултат је повисио Дилавер у 34. минуту игре. Он је постигао гол главом с пет метара након још једног одличног убачаја Хајровића. Поновно је гостујућа обрана заборавила на Динамове играче након прекида с десне стране.

Ненад Бјелица, тренер Динама је отпочетка меча доста приговарао судијама, а кад је у 44. минуту повукао за руку једног играча Плзења који је ишао извести аут и судија га је одмах искључио.

У 73. минуту опет је невјероватни и незаустављиви Мислав Оршић повукао лопту у контру, отворио му се Петковић на средини петерца, Мислав му је додао, а овај као из топа опалио за лудо славље на Максимиру и велико вођство од 3:0.

Подсјећамо, у првом сусрету Плзењ је славио 2:1.