24/02/2019 |  18:19 ⇒ 21:55 | Аутор: Б92

Срби покорили Хановер, бриљантне партије Јовића и Костића

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта побиједили су Хановер на гостовању резултатом 3:0 у 23. колу њемачке Бундеслиге.
Ајнтрахт - Хановер - Фото: B92
Ајнтрахт - ХановерФото: B92

Најзаслужнији за побједу Ајнтрахта био је Лука Јовић, који је у побједи учествовао са голом и асистенцијом.

Послије мирних првих 45 минута мреже су мировале, али је Франкфурт за кратко вријеме успио да дође до два гола и ријеши питање побједника почетком другог дијела игре.

Први погодак виђен је у 54. минуту, а у њему је учествовала добро позната балканска комбинација.

Јовић је лијепим пасом проиграо Хрвата Ребића, који је остао један на један са голманом противника и рутински ријешио ту ситуацију.

Франкфурт је наставио да напада, а домаћин није имао рјешења. У 63. минуту Костић је повукао контру своје екипе, центрирао лопту која је пронашла Јовића. Српски голгетер је био сам, те главом послао лопту у мрежу Хановера и повисио на 2:0.

Иако је питање побједника било рјешено, српски фудбалери су жељели још један гол. Пред почетак судијске надокнаде десила се слична ситуација као код другог гола, јер је овога пута Јовић упослио Костића за коначних 3:0.

Јовић је на овом мечу постигао 15. гол у шампионату и остао први на листи стријелаца, а уписао је и пету асистенцију.

Његов колега Ребић забиљежио је осми гол, а Костић шесту асистенцију и други гол у лиги.