10/03/2019 |  16:06 | Аутор: Б92

Бетис голом Хесеа сломио Селту

Фудбалери Селте дочекали су Реал Бетис на свом стадиону у 27. колу шпанске ЛаЛиге, који је изашао као побједник минималним резултатом.

Прво полувријеме је било прилично мирно, чак је и главни судија Хавијер Естрада био малтене непримјетан током првих 45 минута. Имала је Селта једну опасну акцију, а имали су и гол шансе послије прекида, међутим одбрана Бетиса је све то успијевала да отклони без већих проблема.

Бетис је тражио пенал у 25. минуту утакмице, али је Хавијер Естрада остао "нијем", па је Селта имала контра напад, који је упропастила, да би само два минута касније имала најопаснији напад на мечу, али је Макси Гомес слабо шутирао.

Запријетио је фудбалер Бетиса, Карваљо, када је шутирао изван казненог простора, али је лопта отишла мало преко пречке.

До краја полувремена смо видјели неколико мало опаснијих напада обје екипе, али гол није био постигнут.

Селта је била нешто конкретнија почетком другог дијела, али је Тељо пропустио велику шансу за Бетис, која је била и најбоља у дотадашњем току меча, па је на семафору остало 0:0.

Бетис је у 80. минуту утакмице дошао до предности од 1:0 голом бившег фудбалера Реал Мадрида, Хесеа Родригеса.

Судија је утакмицу продужио пет минута, а у судијској надокнади је Уго Маљо зарадио жути картон. На крају, Бетис је славио поготком Хесеа Родригеза у 80. минуту утакмице.