18/03/2019 |  08:58 ⇒ 08:58 | Аутор: РТС

НБА: Вучевић и Харден предводили тимове до побједе (ВИДЕО)

Орландо је предвођен Николом Вучевићем био бољи од Атланте са 101:91, а Сакраменто је убједљиво надиграо Чикаго са 129:91 уз солидну игру Бјелице и Богдановића. ЛА Клиперси су савладали Бруклин са 119:116, а Хјустон наставио серију побједа надигравши Минесоту са 117:102.
НБА - Фото: илустрација
НБАФото: илустрација

Захваљујући одличној игри Николе Вучевића Орландо је сигурно и убједљиво надиграо Атланту на домаћем терену водећи од самог старта утакмице.

Вучевић је меч завршио као најефикаснији играч утакмице са постигнутих 27 поена, а имао је и 21 скок. По ефикасности га је пратио Арон Гордон који је убацио 22 поена.

У пореженом тиму Атланте најефикаснији је био Тре Јанг који је имао 20 поена.

Сакраменто је још убједљивије надиграо Чикаго са чак 129:91, а Немања Бјелица и Богдан Богдановић су пружили добре игре.

Убацили су по осам поена, а Богдановић је током 23 минута игре имао и три асистенције уз двије погођене тројке.

У побједничком тиму најефикаснији је био Марвин Беглиса 21 постигнутим поеном.

Лос Анђелес Клиперси су савладали Бруклин са 119:116 послије резултатског преокрета и драматичног финаша утакмице.

Гостујући Бруклин је средином првог полувремена повео са чак 19 поена разлике и кад се учинило да ће успјети да приреде велико изненађење, домаћини су начинили преокрет и на полувријеме отишли са предношћу од пет поена.

Послије треће четвртине било је неријешено да би Клиперси потом у посљедњој направили најприје 14 поена разлике што су веома брзо изгубили. У посљедњем минуту Бруклин је дошао и до изједначења направивши још једну серију, а онда је меч преломио Лу Вилијамс уз звук сирене.

Лу Вилијамс је завршио меч са 25 постигнутих поена, док је Дианђело Расел код Бруклина убацио 32.

Хјустон је наставио серију побједа надигравши Минесоту са 117:102.

Послије нешто неизвјеснијег првог полувремена Хјустон је меч са Минесотом преломио у трећој дионици.

Најефикаснији играч је био Крис Пол са 25 постигнутих поена, а Џејмс Харден је са постигнутих 20 био нешто мање ефикасан него обично али је опет сјајно предводио тим.

Код Минесоте је Карл Ентони Таунс имао 22 поена, а Дарио Шарић је постигао осам поена.

Резултати утакмица:

Сакраменто - Чикаго 129:102
Орландо - Атланта 101:91
Хјустон - Минесота 117:102
ЛА Клиперс - Бруклин 119:116

Стање на табели:

Источна конференција: Милвоки 52-18, Торонто 49-21, Филаделфија 45-25, Индијана 44-26, Бостон 43-27, Детроит 36-33, Бруклин 36-36, Мајами 33-36, Орландо 33-38, Шарлот 31-38, Вашингтон 30-40, Атланта 24-47, Чикаго 19-52, Кливленд 17-53, Њујорк 14-56.

Западна конференција: Голден стејт 47-21, Денвер 46-22, Хјустон 44-26, Портланд 42-27, Оклахома 42-28, Сан Антонио 41-29, Јута 40-29, ЛА Клиперс 41-30, Сакраменто 34-35, Минесота 32-38, ЛА Лејкерс 31-39, Њу Орленс 30-42, Далас 28-41, Мемфис 28-42, Финикс 17-54.