21/03/2019 |  18:34 ⇒ 18:35 | Аутор: Б92

Изненађење на старту квалификација за ЕП: Казахстан разбио Шкотску

Фудбалска репрезентација Казахстана остварила је побједу у првом мечу квалификација за Европско првенство 2020. савладавши Шкотску са 3:0.
Квалификације за ЕП (фото:AP/Alexei Filippov) -
Квалификације за ЕП (фото:AP/Alexei Filippov)

Шкотска је у овај меч групе И ушла као фаворит, а нико није очекивао да ће Казахстанци оволико убједљиво и лако доћи до тријумфа.

У првом мечу квалификација видјели смо гол већ у шестом минуту, када је мрежу гостију затресао Пертсук. Ту није био крај мукама фудбалера Шкотске у првом полувремену, а предност своје екипе дуплирао је Вороговскиј четири минута касније.

Гости су контролисали темпо и држали лопту у ногама, али нису успјевали да створе прилике.

Прву добру шансу у другом полувремену имали су Казахстанци, а стрелац је био Заинутдинов у 51. минуту. Шкотска је до првих прилика дошла тек послије трећег гола који су примили, али до краја меча нису успјели ни да се упишу.

Казасхтан очекује још један меч на свом терену у првом циклусу квалификација, те ће дочекати Русију 24. марта. Шкотска ће истог дана одиграти меч са Сан Марином, такође на гостовању.