24/03/2019 |  17:54 ⇒ 17:54 | Аутор: Б92

Русија убједљива у Казахстану, славље Велшана

Репрезентација Русије остварила је прву победу у квалификацијама за Евро 2020.
Казахстан  - Русија - Фото: AP
Казахстан - РусијаФото: AP

Изабраници селектора Станислава Черчесова су послије првог пораза у Групи И против Белгије од 3:1, заиграли сигурније, отвореније и на крају славили побједу против Казахстана од 4:0.

У главној улози био је двоструки стријелац Денис Черишев, свакако најзаслужнији за тријумф "зборнаје команде" на сусрету у Нур Султану, бившем Алматију.

Черишев је већ у 19. минуту савладао голмана Казахстана да би буквално пред одлазак на одмор, у другом минуту надокнаде у првом полувремену, још једном постигао гол за предност Руса од 2:0.

Артјом Дзјуба је у 52. минуту повисио предност гостију на 3:0, да би коначан резултат од 4:0 за Русију поставио аутоголом Бајсебеков у 62. минуту.

На стадиону у Кардифу побједу је славила и репрезентација Велса која је била боља од Словачке (1:0).

Изабраници селектора Рајана Гигса повели су веома рано, тачније у петом минуту поготком Данијела Џејмса. Он је одлично шутирао са ивице казненог простора и голман Словачке Мартин Дубравка је био немоћан.

Послије овог меча, Велс, Хрватска и Словачка имају по једну побједу у Групи Е.