10/04/2019 |  20:10 | Аутор: РТРС

Пораз Слоге на "Кошеву" за опроштај од Купа БиХ

Фудбалери Слоге из Горњег Црњелова поражени су и у реванш мечу полуфинала Купа БиХ од Сарајева (0:5), које ће у финалу састати се са Широким Бријегом.
Куп БиХ (Фото: atvbl.com) -
Куп БиХ (Фото: atvbl.com)

Послије 1:4 у првом мечу било је тешко очекивати да ће прволигаш Српске из Горњег Црњелова успјети надокнадити предност на "Кошеву". Лидер Премијер лиге БиХ лако је изашао на крај са Слогом. Гости су могли први до поготка у 33. минуту, али казнени ударац који је извео Матовић одбранио је голман "бордо" тима Владан Ковачевић. Пет минут акасније погодио је Шофранац, а у наставку меча још два пута погодио је Дуповац, те по једном Шишић и Капић.

У другом полуфиналу Широки Бријег је савладао ТОШК и у госстима (0:1), па је послије 2:0 у првом мечу на "Пецари" изборио ново финале Купа БиХ.

Финалне утакмице између Сарајева и Широког Бријега на програму су 8. и 15. маја.